Wczytuję dane...
BEZPŁATNE BADANIA STÓP

NAJBLIŻSZE BADANIE: 24 KWIETNIA 2024 R.

Celem, który przyświeca nam od ponad 20 lat jest oferowanie wszystkim naszym klientom obuwia jak najwyższej jakości - sprawdzonego, dobrze wykonanego, z wysokogatunkowych materiałów, które przy swoim jak najwyższym komforcie użytkowania będzie pozytywnie wpływało na rozwój stóp i chodu dzieci.

Z tego względu w naszej ofercie znajduje się szeroka gama obuwia pochodzącego zarówno od rodzimych producentów - Aurelka, Ameko, Bartek, Bartuś, Befado, Danielki, Dawid, Mazurek, Mrugała, RenBut, Postęp - jak i sprawdzonych marek zza granicy (Garvalin, Biomecanics, Froddo i Milami).

Obok stałego poszerzania oferty obuwia profilaktyczno-korekcyjnego, od kilku lat oferujemy naszym klientom możliwość zapisania się na bezpłatne badanie stóp. W tym zakresie współpracujemy z fizjoterapeutami z Centrum Rehabilitacji Wad Postawy PANDA, którzy wykonują badanie podoskopowe stóp w Opocznie - w naszym sklepie stacjonarnym, przy ul. Mikołaja Kopernika 1A.

Dzięki przeprowadzonemu przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę komputerowemu badaniu stóp, ich oceny na podoskopie, zebranemu wywiadowi oraz badaniu w trakcie chodu, istnieje możliwość wczesnego wykrycia wielu wad stóp, a także dokonanie oceny:

  • kształtu stóp
  • wysklepienia łuków podłużych oraz poprzecznych stóp
  • ustawienia tyłostopia oraz osi kończyn
  • najbardziej obciążonych miejsc stopy (rozkładu nacisku)

W trakcie badania rodzice oraz dzieci mają okazję zapoznać się z zasadami i poradami, wskazującymi na istotną rolę profilaktyki w zapobieganiu powstawania wad stóp czy mających na celu niepogłębianie się wad już wykrytych.

Po przeprowadzonym badaniu stóp oraz w zależności od jego wyników fizjoterapeuci mogą wskazać odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne, dzięki którym możliwe będzie zmniejszenie wykrytych nieprawidłowości. W zależności od stwierdzonej wady i zaleconych sposobów rehabilitacji, po badaniu istnieje możliwość zamówienia indywidualnych wkładek korekcyjnych.

Dodatkowo nasz Zespół zadba - jak zwykle :) - o dobór jak najlepszego obuwia, w tym wspomagającego rehabilitację i profilaktykę stóp, a wspólnie z Fizjoterapeutami będziemy zwiększać świadomość dzieci oraz ich rodziców i opiekunów w kształtowaniu odpowiednich nawyków dbania o stopy.

Badanie stóp w Opocznie to świetna okazja nie tylko do skorzystania z badania wykonywanego przez wykwalifikowane osoby, na codzień zajmujące się rehabilitacją dziecięcych stóp, lecz także możliwość uzyskania fachowej porady fizjoterapeuty, poznania nowych ćwiczeń i wyboru odpowiednich butów. 
Zapisy na badanie możliwe są bezpośrednio w naszym sklepie stacjonarnym a także telefonicznie (695 931 685).