Wczytuję dane...
Prawo do odstąpienia od umowy

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności.

Aby odstąpić od umowy zawartej za pomocą sklepu internetowego obuwieola.pl, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, np. pisząc na adres e-mail: obuwieola@gmail.com, lub dołączając je do przesyłki zwrotnej.

Przesyłkę należy nadać na adres Sprzedającego:

F.H. "OLA" Dariusz Wrona
ul. M. Konopnickiej 4
26-300 Opoczno

W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru - koszt wysyłki zakupionego towaru do Sprzedającego w wypadku odstąpienia od umowy pokrywa kupujący